Rendben lezajlott a közgyűlés '22

2022.április 28-án a Szív Egyesületünk -a tervezett időpontban- megtartotta az éves rendes közgyűlését.

A közgyűlésen három fő téma szerepelt:
1. Beszámoló a 2021-es évről,
2. A költségek emelkedése miatti tagdíjemelés.
3. Az Országos Szív Találkozó szervezési feladatainak megbeszélése.

1.Székesfehérvári Szív Egyesület 2021.-es év beszámolója

Kedves Egyesületi Tagok!

Szeretettel köszöntelek Benneteket a Székesfehérvári Szív Egyesület közgyűlésén. Kérem, hogy hallgassátok meg az 2021 évértékelő beszámolómat.

Tulajdonképpen a 2021-es évet, a 2020-as év emlékezetes karácsonyi ünnepséggel kezdtük a szabadtéri rendezvényen, a Covid-19 miatt. Ha emlékeztek rá ez a „FORNETTI” előtt az utcán volt. A forralt bor jó hangulatot csinált.

A 2021-es esztendő sem volt a megszokott év. Sajnos az év elején, a Deák Iskolába, a helyünkre, a „pandémia” miatt nem engedtek be. De mi hajthatatlanok voltunk és május 4.-től megkezdtük a szabadtéri tornát, a jó bevált „Haleszpark”-ban, Fábián Árpád gyógytornászunk vezetésével. Ide is elvittük a labdát, a szalagot, a jó kedvet.

Hosszú szervezés és kérés után májusban megkaptuk a rég óta várt fél automata defibrillátort, mely a tagok rehabilitációs foglalkozások és a programokon biztosítja, hogy elkerüljük a veszélyt. Az újraélesztő készülék vásárlását a polgármesteri hivatallal, az önkormányzat képviselői támogatásával és az egyesület anyagi pótlásával lett lehetőség. (ára 635.000 Ft.)

2021-ben ismételten sikeresen részt vettünk a „Borsó fesztiválon”, ahol napsütéses jó hangulatú sátoros ünnepen a második helyezést értünk el.

Az első félévi záró rendezvényünket a „Palotavárosi tavak” bérelt szabadtéri területén tartottuk. A több mint 40 fő részvételével megtartott rendezvényen volt sport, játék, főzés, tombola, de főképp jókedv. Reménykedtünk abban, hogy szeptemberben, már a Deák Iskola tornatermében találkozunk.

Az új tanévet a szokott helyünkön, a Deák suli tornatermében kezdtük!

A „Szív napját”(szeptember 30.) Mosonmagyaróváron ünnepelte egyesületünk pár tagja. Felemelő, élmény dús napot töltöttünk ott. Mi a „Szív napját” a „TEVAgy a Hős!”program Klupács Péter ismételt előadásában hallgatva tartottuk meg. Ő volt a fő rendezője a belvárosban kialakított óriás szívet formált alakzatnak, ami az „Újraélesztés világnapja” alkalmából készült.

Így folytak a hetek egymás után, félve attól, hogy újra eltiltanak minket egymástól a „vírus” miatt. De az egyesület tagjai felvették az oltás szinte minden lehetséges formáját.

A 2021 évi karácsonyi ünnepség, a tagság szervezésében meglepetés képen hatott, Dr Boznánszky Petra kardiológusunk, Fábián Árpád gyógytornászunk, Komjáthy György elnökünk, és Marcsi „Tyúkanyónk” részére. Az igazi karácsony ünnepségünk január 6.-án volt. De ez már 2022-év.

Sajnos a Covid-19 miatt ebben az évben is elmaradt a MASZEOSZ V. jubileumi sporttalálkozója.

A 2021 év költségeit a tagság által befizetett tagdíjból, az önkormányzati pályázatokon nyert összegekből a képviselők felajánlásából, illetve az 1% adózásból fedeztük.

Bevételünk összesen:  829.000 Ft.
      1.        tagdíj:             680.000 Ft.

1.        támogatás:    146.000 Ft.
  2.        adomány:          3.000 Ft.

Kiadás összesen:        1.169.000 Ft.
      1.      anyagi.            1.013.000 Ft.

1.     személyi:          43.000 Ft.
  2.     értékcsökk:     113.000 Ft.

Eredmény:                   -340.000 Ft.

Előző évről maradt:      711.000 Ft.

MKB Bank: 371.000 Ft. maradt 2022.évre

Az egyesület 2021-es költségvetése megtekinthető a könyvelői iroda által összeállított szakmai beszámolóból, amit a székesfehérvári Törvényszékhez is be kell küldeni, hivatalos elfogadása után, a jelenléti ívvel együtt. A felsorolt rendezvényekről szóló beszámolók, fényképek megtalálható honlapunkon, részletes, folyamatos frissítéssel Nagy Jánosnak köszönhetően.

( www.szekesfehervariszivegyesulet.hu)

Kérem, hogy a közgyűlés kézfeltartással fogadja el a 2021-es év értékelő beszámolóját. Köszönöm, hogy meghallgattatok.

Székesfehérvár 2022. április 26.

Kutiné Gelley Mária
 ügyintéző és   Komjáthy György elnök

A beszámolót a tagság egyhangúlag elfogadta!

2. A költségek emelkedése miatti tagdíjemelés.

Figyelem! Figyelem!

A Székesfehérvári Szív Egyesület 2022. április 28.-án megtartott KÖZGYŰLÉSÉN  a tagság megszavazta a

2022-es év tagdíjának emelését 10.000 Ft-ra.

Befizetési határidő 2022. június 26-ig. (Az év végi záróünnepségig).

Nem fizetés esetén az egyesületből való kimaradást vonja maga után.                                                      A hátra levő összeget az egyesület számlájára is lehet utalni, mely a honlapon található meg.(www.szekesfehervariszivegyesulet.hu)

Székesfehérvár 2022. 05. 01.

Komjáthy György
              elnök

3. Az Országos Szív Találkozó szervezési feladatainak megbeszélése.

Az idei évben mi rendezzük a Szív Egyesületek Országos Sporttalálkozóját, amely jelentős anyagi          ráfordítást és szervezőmunkát igényel. Komjáthy élnök úr és Marcsi titkárunk elmondta, hogy a program részletei már gyakorlatilag teljes mértékben ki vannak dolgozva. A feladatok elosztása folyamatban van. Hamarosan közzétesszük a részletes programot.

A közgyűlésről készült képek megtalálhatók a "velünk történt " oldalon valamint a FB portálunkon.
Nagy János